Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Poznaj innowacyjną EkoTechnologię Vegetalis

To co najcenniejsze w naszych kosmetykach pochodzi z Natury, dlatego dbamy o nią już od pierwszych etapów produkcji.

Świadoma pielęgnacja to nie chwilowy trend w czy chwyt marketingowy. To świadomy wybór produktów, które wraz z wysokimi walorami pielęgnacyjnymi oferują  bezpieczeństwo zarówno Twojej skóry i dla środowiska naturalnego. 

Wybierz Vegetalis i pielęgnuj swoją skórę zdrowo i odpowiedzialnie. 

Przeczytaj i dowiedz się jak to zrobić!

NIE! Dla składników odzwierzęcych i  testów na zwierzętach.

NIE! Dla składników szkodliwych dla skóry 

Pielęgnacyjna siła naszych produktów pochodzi wyłącznie z naturalnych ekstraktów i wyciągów o wysokiej aktywności biologicznej.  Nie stosujemy substancji pochodzenia odzwierzęcego a żaden z produktów oraz składników z których są tworzone, nie jest  testowany na zwierzętach. Wykluczyliśmy wszelkie składniki o działaniu potencjalnie niekorzystnym dla skóry takie jak: parabeny, silikony, oleje mineralne, parafina czy sztuczne barwniki. 

Bezpieczny produkt w bezpiecznym opakowaniu

Dbamy aby nasze opakowania były nie tylko atrakcyjne ale i proekologiczne. Stosujemy wyłącznie opakowania z ciemnego brązowego szkła, które mogą być poddane recyklingowi a dodatkowo stanowią świetną ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych (np. światła) na wrażliwe wyciągi roślinne obecne w kremach Vegetalis. Ponadto każdy słoiczek pakowany jest w papierowy kartonik bez zewnętrznej folii, aby nie generować dodatkowych odpadów niepodlegających ponownemu przetworzeniu.

Innowacyjna ekologiczna technologia bez chemii -  ekstrakcja nadkrytyczna

Czym jest ekstrakcja nadkrytyczna? 

To metoda pozwalająca pozyskać naturalne ekstrakty-esencje roślinne w łagodnych dla nich warunkach, bez konieczności użycia niebezpiecznych chemikaliów  i wprowadzania do ekosystemu szkodliwych odpadów poprodukcyjnych. Otrzymane wyciągi i olejki roślinne charakteryzują się niezwykłą czystością i nie zawierają pozostałości chemicznych rozpuszczalników , co jest ważne szczególnie w przypadku osób ze skórą wrażliwą i alergiczną, gdyż właśnie te „resztki” mogą sprzyjać pieczeniu, podrażnieniom i zaczerwienieniom cery.  

 Proces zachodzi w warunkach bez dostępu powietrza i w stosunkowo niskich temperaturach, dzięki czemu struktura składników roślinnych zostaje nienaruszona a ich aktywność maksymalnie zachowania, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, w których wysokie temperatury i zastosowane rozpuszczalniki prowadzą do rozkładu związków i spadku właściwości pielęgnacyjnych. 

Proces ekstrakcji nadkrytycznej jest przykładem Zielonej Technologii, gdyż jest wyjątkowo czysty i bezpieczny, przyjazny dla środowiska naturalnego.