
Mirra - hipnotyzująca woń i dobroczynne działanie
Mirra jest substancją otrzymywaną z krzewu – Balsamowca Commiphora Myrrha – znaną i używaną już w starożytnym Egipcie, gdzie uznawana była za kosmetyk o wyjątkowym działaniu upiększającym, oddziaływującym nie tylko na ciało, ale też umysł. Jej korzystne właściwości znane są również w medycynie chińskiej i ajurwedyjskiej.
Mirrę nazywa się „Złotymi łzami”, ponieważ wyciekające z krzewu krople mirrowe mają postać gęstej żywicy o atrakcyjnej złotawej barwie, która następnie zastyga, dając piękne pomarańczowo-brązowe kryształy przypominające bursztyny.
Ekstrakt z mirry to źródło biologicznie czynnych składników o działaniu regenerującym, antyoksydacyjnym i przeciwzapalnym. Efektywnie nawilża, ujędrnia skórę twarzy, zabezpiecza przed nadmiernym odparowaniem wody i ogranicza jej wiotczenie.
Dzięki zdolnościom redukcji wolnych rodników przeciwdziała efektom starzenia się tkanek i działa ochronnie na komórki naskórka.
Wyciągi z mirry bogate są w naturalne terpeny i seskwiterpenty o działaniu antybakteryjnym, przeciwobrzękowym i przyspieszającym gojenie się ran. Związki te uspokajają cerę, wspomagają odbudowę ciągłości płaszcza hydro-lipidowego i poprawę gęstości skóry, łagodzą podrażnienia i stany zapalne, pozwalając zachować efekt wygładzonej i napiętej skóry twarzy na dłużej.
Poza wartościami pielęgnacyjnymi, związki aktywne mirry pełnią dodatkową ważną rolę w kosmetykach – są tzw. promotorami wchłaniania, czyli substancjami oddziałującymi na warstwę rogową naskórka i ułatwiającymi przenikanie innych składników, takich jak witaminy czy nienasycone kwasy tłuszczowe. Ta unikalna właściwość pozwala na maksymalne wykorzystanie potencjału wszystkich biologicznie aktywnych składników zawartych w produkcie kosmetycznym.
Kosmetyki pielęgnacyjne zawierające ekstrakt z mirry są szczególnie polecane do cer o wysokich potrzebach pielęgnacyjnych, suchych, wrażliwych i podatnych na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych oraz dla skóry dojrzałej wymagającej wielokierunkowego działania.
All comments